48 365 48 38 modn@modn.radom.pl

W dniu 16 listopada 2018 roku zostałam zaproszona do udziału w komisji konkursowej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą Filia Szymanów gdzie odbył się III Szkolny Konkurs Kulinarny pt. „Najlepsze Ciasto Patriotyczne”. W roku 2018 tematem przewodnim konkursu było 100-lecie odzyskania niepodległości. Organizatorami tego konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych w zawodzie: kucharz p. Agnieszka Bulikowska i p. Renata Gębka. Przedmiotem konkursu było stworzenie ciasta, którego tematem była Polska .
Głównym celem konkursu było zachęcenie młodzieży do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności zawodowych. Taki sposób aktywizacji młodzieży przyczynia się do rozwoju zainteresowań, poczucia własnej wartości oraz daje szanse na możliwość osiągnięcia sukcesu.
W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas II i III ZSZ – zawód kucharz i I klasy Szkoły Branżowej I stopnia – zawód kucharz.
Na konkurs uczniowie sporządzili 6 różnorakich ciast, wykonanych różnymi technikami i w różnorodny sposób dekorowanych.

Skład komisji oceniającej pracę:
1. Bożena Kopcińska – Dyrektor MOS Solec nad Wisłą.

2. Marta Mamej – kierownik MOS Solec nad Wisłą Filia Szymanów.

3. Lidia Morka – Nauczyciel – doradca przedmiotów zawodowych.

Komisja oceniała: wygląd, smak, pomysłowość, trudność w wykonaniu pracy.
Ciasta były efektem umiejętności zawodowych, pomysłowości, a także zdolności pracy w grupie, ponieważ część z nich była wykonana w zespole.

Laureatami zostali:
1. Kozłowski Mateusz – I miejsce
2. Anuszewski Wojciech – I miejsce
3. Atak Emin – II miejsce
4. Pepliński Piotr – III miejsce

Ponieważ, wszyscy uczniowie klas w zawodzie kucharz byli publicznością i jednocześnie degustatorami ciast to przyznano nagrodę publiczności, którą otrzymał uczeń I klasy Szkoły Branżowej I stopnia – Atak Emin.
Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe , a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Prace konkursowe zostały utrwalone na zdjęciach.

Lidia Morka – Nauczyciel – doradca przedmiotów zawodowych.