4 największe mity o napisaniu własnej książki

Okej, być może postanowiłeś napisać ksiwżkę i czujesz się zdenerwowany teraz, gdy o tym myślisz, bo w Twojej głowie pojawia się masa pytań. Jeśli dopiero zaczynasz ten projekt, zrelaksuj się. Uda się. Tylko nabierz przekonania, że się uda- a wtedy zrobisz wszystko, by tak było! Powiedz sobie, że zrobisz to krok po kroku.  Wszystko, co musisz zrobić, to pracować nad tym stabilnie, słowo, zdanie i akapit na raz, a uzupełnisz swoją propozycję, a kiedy sprzedasz propozycję, uzupełnisz książkę, korzystając z tych samych łatwych rzeczy  -to metoda. Skoro już przy tym jesteśmy, rozwiejmy kilka mitów.

Mit pierwszy – Pisanie książek wymaga szczególnego talentu

To wymaga wytrwałości.  Jest tyle różnych rodzajów pisarzy, ilu ludzi.  Niektórzy są młodzi, niektórzy starsi, wielu jest pomiędzy.  Aby pisać książki, nie potrzebujesz żadnego specjalnego talentu pisarskiego ani wysokiego wykształcenia. Przykładem mogą być młodzi autorzy książek a Radomia, z którymi wywiad pojawił się na regionalnej stronie internetowej Radom Info. Wiele udanych pisarze nigdy nie ukończyli szkoły średniej.  Jeśli potrafisz pisać wystarczająco dobrze, by napisać list, możesz napisać książkę.

Mit drugi – Pisarze głodują na strychach

Wielu zawodowych pisarzy osiąga dochody, których zazdrościłoby lekarzom i prawnikom.  Większość osiąga rozsądne dochody.  Jeśli zdecydujesz się na karierę pisania książek non-fiction, główną korzyścią jest to, że jeśli starannie wybierzesz temat swojej książki, Twoja książka może pozostać w druku przez wiele lat.  Za każdy rok, w którym Twoja książka jest drukowana, otrzymujesz dwie tantiemy.  Powiedzmy, że piszesz dwie książki rocznie przez pięć lat.  Pod koniec pięciu lat, jeśli wszystkie twoje książki pozostaną w druku, będziesz otrzymywać dziesięć tantiem rocznie.  Te stałe tantiemy są Twoim gniazdem, zyskowną inwestycją w Twoją przyszłość.

Mit trzeci – Książkę trudno sprzedać

Tak długo, jak badasz rynek dla każdej książki, zanim napiszesz choćby jedno słowo, łatwo jest sprzedać książkę.  Wydawcy potrzebują kompetentnych, rzetelnych pisarzy, którzy potrafią regularnie wydawać dobre książki.  Ten mit powstał, ponieważ — bądźmy szczerzy — 99 procent zgłoszeń do redaktorów i wydawców nie nadaje się do publikacji.

Mit czwarty – Aby wydać książkę, musisz kogoś znać

Musisz napisać dobrą książkę, żeby ją opublikować.  To naprawdę wszystko, co musisz zrobić.  Zacząłem pisać romanse, które zostały opublikowane przez angielskiego wydawcę.  Z pewnością nie znałem nikogo w wydawnictwach w Wielkiej Brytanii;  Mieszkam w Australii.  Jeśli masz kontakt w publikowaniu, jak najbardziej skorzystaj z tego kontaktu.  Nie jest to jednak konieczne. Wydawnictwo to wielki biznes, a wydawcy potrzebują dobrych książek.